۶ سوال مهم که قبل از ازدواج باید پاسخ دهید

۶ نکته  مهم برای داشتن روابط عاطفی زناشویی موفق که قبل از ازدواج باید رعایت کنید

روابط عاطفی زناشویی ریشه در شروعی درست و برداشتن گام های حساب شده قبل از ازدواج دارد. وقتی دو نفر با شور و شوق در حال آماده شدن برای شروع زندگی مشترک هستند، استرس زیادی همراه دارند و ترس از نداشتن روابط عاطفی زناشویی ایده آل قطعا ذهن هر دو را مشغول میکند.

در ادامه چند نکته و سوال که باید قبل از شروع زندگی زناشویی به آن پاسخ دهید را معرفی خواهیم کرد تا شما و همسرتان با بحث در مورد آنها و رسیدن به نتیجه ی درست، بتوانید تضمین کنید که روابط عاطفی ایده آل و بادوامی را پیش رو خواهید داشت. با ما همراه باشید.

نقش پول و خرج کردن در روابط عاطفی زناشویی

money-and-married

هر اندازه هم که دو نفر عاشق هم باشند، باز هم نمی توان از نقش مادیات و نحوه ی بدست آوردن پول و خرج کردن آن در دوام رابطه غافل شد.

در همان ابتدا و قبل از اینکه وارد رابطه زناشویی شوید، سعی کنید بی پرده در مورد حساب بانکی مشترک، ساعات کاری، نوع خرج کردن و اینکه چه کسی مسئول پرداخت هزینه های زندگی می باشد و غیره بحث کنید. 

این مساله مخصوصا برای زنان شاغل اهمیت بسیار زیادی دارد و باید بتوانید در ابتدای راه در مورد مدت زمان کار و نحوه ی خرج کردن درآمد در زندگی مشترک به توافق برسید. نداشتن تفاهم در زمینه ی مادیات، یکی از اصلی ترین دلایل برای جدایی و خدشه وارد شدن به روابط عاطفی زناشویی می باشد.

بررسی دیدگاه های یکدیگر در مورد داشتن فرزند

childbearing

اغلب افراد بعد از ازدواج و به مرور نیاز به حضور فرزند را در زندگی احساس می کنند و در مقابل ممکن است افرادی باشند که علاقه ای به داشتن فرزند ندارند.

در جلسات ابتدایی آشنایی و زمانی که قصد دارید روابط تان را بیشتر کنید و به ازدواج ختم کنید، حتما در مورد نگرش و دیدگاه فرد مقابل در مورد داشتن فرزند بحث کنید.

ممکن است طرف مقابل تان علیرغم داشتن تمام ویژگی های ایده آل برای شروع یک رابطه ی عاطفی زناشویی، برای داشتن فرزند دیدگاه کاملا مخالف با شما داشته و در نتیجه زندگی را با چالش مواجه خواهد کرد.

تصمیم گیری برای محل زندگی

Home and marriage

افرادی که قصد ازدواج با شخصی دارند که در کشور یا شهر دیگری زندگی میکند، باید به این مساله کاملا دقت کنند. در این شرایط باید بتوانید محل زندگی را مشخص کنید.

انتخاب محل مناسب برای زندگی زمانی می تواند در روابط عاطفی زناشویی تاثیر زیادی داشته باشد که یکی از طرفین تصمیم به زندگی در کنار پدر و مادر و یا نزدیک به آنها را داشته باشد. سعی کنید با وجود تمام عشق و علاقه ای که دارید، عاقلانه در این مورد تصمیم بگیرید و با هم به تفاهم برسید.

درباره عقاید مذهبی صحبت کنید.

Beliefs in marriage

هر شخص در هر گوشه از دنیا عقاید مذهبی خاصی دارد و برخی ممکن است به شدت در این زمینه حساس باشند.

شاید در روز و ماه های ابتدایی زندگی این مساله زیاد مساله ساز نباشد، اما به مرور و مخصوصا با ورود فرزندان به زندگی، نداشتن تفاهم در عقاید مذهبی می تواند چالش های زیادی را به همراه داشته باشد و روابط زناشویی را به شدت تحت تاثیر قرار داده و حتی ممکن است منجر به جدایی شود.

وظایف را تقسیم کنید

هر شخص در زندگی مدرن امروز کار و وظایف مخصوصی دارد و اغلب افراد بیرون از خانه شاغل هستند. در نتیجه باید بتوانید برای داشتن رابطه عاطفی ایده آل، در جلسات آشنایی قبل از ازدواج در مورد وظایف هر شخص در کارهای منزل، خرید و غیره تفاهم داشته باشید. 

شناخت خانواده ها

family in marriage

شناخت افراد خانواده، میزان تحصیلات، عقاید و علایق آنها از مهم ترین فاکتورها برای داشتن روابط عاطفی زناشویی موفق می باشد.

به مرور و با گذشت زمان هر دو طرف کاملا متوجه میشوند که به همان اندازه که فرد به تنهایی می تواند زندگی زناشویی را تحت تاثیر قرار دهد، خانواده ها نیز تاثیرگذار هستند.

به همین خاطر است که در اغلب کشورها، مخصوصا ایران، چندین جلسه ی آشنایی خانوده ها قبل از ازدواج برگزار می شود تا با باید و نبایدهای هر خانواده بیشتر آشنا شوند. 

سعی کنید اگر مساله و موضوع خاصی درباره ی خانواده تان وجود دارد که ممکن است زندگی را تحت تاثیر قرار دهد، در همان ابتدا و قبل از شروع رابطه زناشویی به طرف مقابل به اشتراک بگذارید تا از مشکلات بعدی جلوگیری شود.

دیدگاهتان را بنویسید