دلایل خیانت در روابط

یکی از دلایل خیانت در روابط را در این مقاله با هم بررسی خواهیم کرد. معمولا یک تصویر واضح با شنیدن کلمه خیانت در ذهن ما بوجود می آید، تصویر یک فرد که پایبندی در روابط نداشته و به نوعی طرف مقابل آن در رابطه شان قربانی شده است.

اما در این مقاله بیشتر به موضوع دلایل خیانت در روابط خواهیم پرداخت تا این که تصویر خیانت را بخواهیم واضح تر کنیم و با دانستن دلایل اصلی خیانت در روابط شما می توانید بجای نگرانی و احساس قربانی شدن به فکر ترمیم رابطه خود باشید.

ناگفته نماند دلایلی که در این مقاله خواهید خواند از تجربیات و مشاوره هایم بدست آمده است و به نوعی می توان گفت که مهم ترین دلایل خیانت در روابط به شمار می آید.

treason-in-relationships

اولین دلیل: اعتیاد به روابط زیاد قبل از ازدواج

متاسفانه خیلی از افراد در دوران مجردی زندگی خود بنابه دلایلی همچون دوستان ناباب، الگو گرفتن از پدر و مادر، یا شرایط محیطی و جامعه، تاثیر بسیار زیادی برای داشتن ارتباطات زیاد می گیرند و به نوعی بعد از مدتی تکرار به شکل یک عادت و یا بیماری در این افراد بروز خواهد کرد.

از این رو بعد از ازدواج و تشکیل خانواده این عادت با آن ها همراه است و باعث می شود تا دوباره به دنبال همان عادت های دوران مجردی خود باشند. پس بجای این که به این افراد به چشم یک انسان خائن نگاه کنیم، بهتر است به چشم یک فرد معتاد دیده شوند، و به فکر درمان آن ها باشیم نه جدایی و ترک آن ها.

یکی از بهترین روش ها برای ترک اعتیاد آن ها استفاده از اهرم رنج و لذت است که شما می توانید با بزرگ کردن رنج انجام آن کار و از طرفی فکر کردن به لذت هایی که بعد از ترک آن بدست می آورید مسیر ترک این عادت اشتباه را در مغزتان بسازید و با ساختن یک مسیر عصبی جدید می توانید بعد از گذشت 3 هفته به احساس بی نیازی نسبت به آن عادت دست بیابید.

treason-in-marriage

اما نکته مهم آن است که همین 3 هفته را باید خودآگاه خودتان را کنترل کنید تا مسیر عصبی جدید در مغز شما ساخته شود تا بتوانید به راحتی بعد از آن رفتار جدیدی را بصورت ناخودآگاه انجام دهید.

منظور از رفتار جدید می تواند فکر کردن به هر چیزی به جز روابط جنسی با افراد مختلف باشد.

دومین راهکار برای پایبندی بیشتر به خانواده تمرکز بر جنبه های معنوی و باور پذیری خداوند است که شما می توانید به تمرکز کردن بر معنویات این 3 هفته را خودآگاه به سمت پاک بودن حرکت کنید.

یک تحقیقاتی را چند ماه پیش در کتاب قدرت عادت نوشته چارلزدوهیگ مطالعه کردم که در مورد موفق ترین سازمان تغییر عادت در دنیا بود.

power-of-habit

در این تحقیقات بررسی کرده بودند که چرا افراد معتاد به الکل در این سازمان راحت تر و زمان پاکی آن ها نسبت به افراد مشابه در موسسات دیگر بیشتر بوده است،

پس از ماه ها بررسی بر روی این افراد و شیوه درمان این معتادین متوجه شدند که طی یک برنامه با عنوان 12 قدم تمرکز عمیقی بر جنبه های معنوی زندگی افراد داشته اند و باور های معنوی و مذهبی بسیاری را در افراد ایجاد می کنند که همین باور کردن خداوند تا حد زیادی به این افراد کمک می کند برای پشت سر گذاشتن شرایط سخت.

power-of-habit

سومین راه حل برای دور شدن از این اعتیاد پاکسازی زندگی است.

اگر شما به این عادت خطرناک گرفتار هستید، برای رهایی از این عادت باید روش پاکسازی را هم در زندگیتان انجام دهید.

پاکسازی یعنی:

1_باید محیطی جدید برای خود بسازید یعنی دوستانی جدید و کاملا مثبت را برای برقراری ارتباط انتخاب کنید

2_شماره تماس افرادی که امکان لغزش را در شما بیشتر می کنند را از گوشی خود پاک کنید.

3_تا حد امکان تمام چیز هایی که باعث یادآوری و تحریک شما برای قرار گرفتن در آن شرایط می شود را از زندگیتان پاک کنید.

خب در این مقاله به یکی از دلایل خیانت در روابط پرداختیم. چند راه کار به شما داده شد تا بتوانید با به کار بستن همین راهکار ها به زندگی عاطفی گرم و پایبندی به خانواده دست یابید.

با آرزوی زندگی شاد، در مقالات بعدی به دلایل دیگری از خیانت می پردازیم.

دیدگاهتان را بنویسید