۵ راز موفقیت جف بزوس، بنیان گذار آمازون

جف بزوس چگونه به موفقیت رسید؟

موفقیت جف بزوس بنیانگذار بزرگترین خرده فروش آنلاین بنام آمازون، داستان جدیدی نیست اما قدرت آن برای همیشه ماندگار است. خالق این موفقیت، یعنی جف بزوس، بدون شک وقتی در سال 1997 تصمیم به راه اندازی این سایت کرد، موقعیت و جایگاه فعلی را نداشت.

در مسیر رسیدن به موفقیت، درس های زیادی را آموخت و قطعا اشتباهاتی را مانند بسیاری از افراد مرتکب شده و در نهایت حاصلش چیزی نشد جز رسیدن به بالاترین جایگاه موفقیت در فروش آنلاین.

در این مطلب قصد داریم 5 راز موفقیت جف بزوس را معرفی کنیم. همراه ما باشید.


موفقیت در گرو داشتن تیم قوی

موفقیت آمازون بخاطر تلاش تنها یک نفر نبود و پشت پرده ی این موفقیت، تیم بسیار قوی با مدیریت جف بزوس می باشد.

لازم است بدانید که روند استخدام در آمازون بسیار طولانی بوده و لازم است تا پذیرفته شدگان، نمره قبولی در آزمون SAT را کسب کنند.

ارزیابی میزان مهارت کارکنان و میزان بازدهی و موثر بودن آنها برای موفقیت تیم، توسط تمام افراد تیم و همیشه انجام میشود تا تیم آمازون، موفقیت آن را تضمین کند.

تیم موفق از نظر جف بزوس یعنی داشتن روحیه ی پذیرش انتقاد از طرف سایر افراد گروه و تلاش برای برطرف کردن نواقص.

 

5-secret-of-success

از اشتباهات بیاموزید

موفقیت آمازون به یکباره بدست نیامده و در این مسیر در برابر رقیب غول پیکری مانند ebay، چندین مرتبه دچار شکست شد.

جف بزوس، مدیر آمازون، معتقد است که آمازون مکانی ست برای تجربه و راه اندازی ایده های نو و بدون شک با اجرای هر ایده ی نو باید انتظار شکست را داشت.

موفقیت در آمازون یعنی آزمودن ایده های نو و درس گرفتن از شکست و تلاش برای برطرف کردن موانع موجود و در نهایت ارائه ی ایده های سازنده و جدید که ضامن موفقیت هستند.

ترس از شکست را از خود دور کنید و آن را مانعی برای توقف ندانید. شکست یعنی پیدا کردن راه جدید برای رسیدن به موفقیت و معنای آن را با توقف اشتباه نگیرید.

5-secret-of-success-from-the-view-of-jeff-bezos

صرفه جویی کنید

بسیاری از کسب و کارهای جدید برای رسیدن به موفقیت، در همان ابتدای راه، بدون برنامه تنها به آراستن ظاهر محیط کاری با هزینه های هنگفت می پردازند.

اگر به میز کار معروف جف بزوس دقت کنید، کاملا متوجه خواهید شد که موفقیت امروزی آمازون هیچ ارتباطی به پرداخت هزینه های زیاد برای حفظ ظاهر نیست.

جف بزوس معتقد است که برای موفقیت در کسب و کار باید بیاموزید که هزینه های غیرضروری را حذف کنید، چون این هزینه ها در بلند مدت و گاهی در کوتاه مدت، موفقیت شما را تحت تاثیر قرار خواهند داد.

محکم بمانید

موفقیت یک مدیر یعنی داشتن دیدگاه درست و از قبل تعیین شده و استواری برای رسیدن به اهداف لیست شده. تا چند سال قبل، چهره ی جف بزوس خیلی کم دیده میشد اما در حال حاضر یکی از چهره های سرشناس در شبکه های اجتماعی می باشد و این بخاطر دیدگاه مدیران آمازون به ایجاد ذهنیت کار سخت بود.

به مرور و با تغییر نیازهای جامعه، جف بزوس برای رسیدن به موفقیت مداوم، به شروع فعالیت در شبکه های اجتماعی پرداخت و برای حفظ ارتباط با مردم، با خواسته های جدید انطباق یافت.

از نظر جف بزوس، یک مدیر باید بتواند دیدگاه و خط قرمزهایی را در مسیر رسیدن به موفقیت همراه داشته باشد و بر روی این خط قرمزها پافشاری نموده و محکم باشد.

به جز خط قرمزهای کار و زندگی، سایر موارد و آیتم ها قابل مذاکره هستند و باید متناسب با شرایط و برای دور نشدن از مسیر موفقیت، در آنها تغییراتی ایجاد نمود.

Jeff-Bezos

بزرگ فکر کنید

موفقیت فعلی آمازون در پی داشتن رویا و تفکرات بزرگ حاصل شده است.

مدیران آمازون از همان ابتدا موفقیت را در گرو تبدیل شدن به یک فروشنده ی آنلاین کتاب نمی دانستند و رویاهای بزرگی را برای خود ترسیم کرده اند.

از نظر جف بزوس باید بزرگ فکر کرد و اهداف بزرگی را از همان ابتدای کار در سر داشت و تا لحظه ی نرسیدن به این اهداف و درک موفقیت با تمام وجود، نباید دست از تلاش برداشت.
بزرگ فکر کنید و محکم بمانید

بدون شک اگر افرادی مانند جف بزوس توانستند موفقیت را با تلاش و استواری بدست آوردند، هر یک از ما هم می توانیم.

دیدگاهتان را بنویسید